Zobacz ofertę serwerów do mailingu >>

Co to jest mailing?

Skuteczna kampania marketingowa nie obędzie się bez dobrego mailingu, czyli masowej korespondencji wysyłanej do klientów, którzy wyrazili zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną. Mailing to między innymi newslettery, powiadomienia i ogłoszenia wysyłane do klientów znajdujących się w bazie subskrybentów.

Oprogramowanie do masowej wysyłki maili

Masowa wysyłka firmowej korespondencji wymaga stosowania specjalnych narzędzi – zwykły program pocztowy to niestety za mało, by skutecznie, szybko i wydajnie wysyłać newslettery, ogłoszenia i powiadomienia do klientów. Udana kampania mailingowa to nie tylko treść i grafika, ale również zaplecze techniczne. Kompletne narzędzie do mailingu oferowane przez Smart Webtechnologies składa się ze specjalnej aplikacji do masowej wysyłki maili oraz z wydajnego serwera, który jest specjalnie skonfigurowany do tego typu zastosowań. Połączenie oprogramowania do mailingu z wydajnym serwerem pozwala na sprawną i automatyczną wysyłkę nieograniczonej ilości maili.

Jak działa system mailingowy Smart Webtechnologies?

Obsługa aplikacji mailingowej jest bardzo intuicyjna. Narzędziem do masowej wysyłki maili można sterować za pomocą interfejsu aplikacji na dedykowanej stronie www. Jest to nic innego jak indywidualny panel administratora, w którym można ustawić i edytować wszystkie parametry związane z kampaniami mailingowymi. W interfejsie aplikacji znajduje się między innymi baza subskrybentów, listy mailingowe, moduł obsługi zwrotów, zakładka do zarządzania kampaniami mailingowymi oraz miejsce do sprawdzania statystyk prowadzonych działań marketingowych.

Dla każdego klienta instalowany jest serwer z indywidualnym adresem IP. Aplikacja mailingowa może działać pod dowolną, wskazaną i administrowaną przez klienta domeną. Do takiej domeny ustawiane są rekordy DNS, certyfikaty DKIM, a także inne parametry, niezbędne do masowej wysyłki maili. Dzięki takim ustawieniom, mailing trafia bezpośrednio do skrzynek odbiorczych klientów, a nie do ich folderów SPAM.

Baza subskrybentów i zarządzanie nią

W aplikacji do mailingu Smart Webtechnologies nie ma limitów, jeśli chodzi o ilość adresów w bazie danych. Użytkownik może w szybki sposób nie tylko dodawać nowych subskrybentów, ale również sprawnie ich wyszukiwać i edytować. Pojedyncze adresy e-mail można do bazy danych systemu mailingowego wpisywać ręcznie. Do większych ilości adresów przydatna będzie funkcja importu z plików TXT lub CSV.

Oprogramowanie narzędzia do masowej wysyłki maili pozwala na tworzenie dowolnej liczby list wysyłkowych, które mogą posiadać własne nazwy oraz własne opisy. System mailingowy pozwala na wysyłanie wiadomości tylko do wybranych list subskrybentów lub do wszystkich subskrybentów jednocześnie. Podział na subskrybentów potwierdzonych (objętych wysyłką) i niepotwierdzonych (nieobjętych wysyłką), a także mechanizm do samodzielnego wypisania się subskrybenta z bazy mailingowej (link), znacznie ułatwiają zarządzanie bazą danych, a także chronią przed uznaniem wiadomości za SPAM.

Moduł obsługi zwrotów

W aplikacji mailingowej znajduje się przydatny moduł do obsługi zwrotów. Jest to narzędzie, które po przeanalizowaniu treści maila zwrotnego (w oparciu o zdefiniowaną regułę) może usunąć, przenieść na czarną listę lub cofnąć potwierdzenie danego subskrybenta.

Kampania mailingowa

W interfejsie aplikacji znajduje się specjalna zakładka, w której można zarządzać istniejącymi kampaniami mailingowymi, podejrzeć stare, a także zaplanować i stworzyć nowe. Administrator może wysyłać do klientów mailing w formacie tekstowym lub w HTML. Przy tworzeniu nowych kampanii mailingowych bardzo przydatny będzie rozbudowany i jednocześnie intuicyjny w obsłudze edytor. Aplikacja pozwala ponadto na wykorzystanie własnych, firmowych szablonów w formacie HTML.

Statystyki kampanii mailingowych

Aplikacja mailingowa to nie tylko baza danych i wysyłanie korespondencji masowej. To również możliwość sprawdzania i analizowania statystyk prowadzonych kampanii. W kilku krokach użytkownik może sprawdzić, ile wiadomości w kampanii zostało wysłanych, ile z nich zostało wyświetlonych przez subskrybentów, a także ile wiadomości wywołało pożądaną w kampanii reakcję.

Ustalanie prędkości wysyłki w aplikacji mailingowej

Administrator może indywidualnie zdefiniować prędkość wysyłania maili z aplikacji (ustawienie ilości wysyłanych maili na godzinę). Prędkość wysyłki maili ogranicza głównie wydajność serwera. Im mocniejszy serwer, tym więcej maili można wysłać z niego w ciągu jednego dnia, jednak już najmniejszy oferowany przez Smart Webtechnologies serwer bez problemu poradzi sobie z wysyłką ponad 10 000 maili na godzinę.

Dlaczego warto skorzystać z aplikacji mailingowej z dedykowanym serwerem?

Oprogramowanie Smart Webtechnologies do mailingów wraz z dedykowanym serwerem pozwala na zarządzanie bazą danych, listami mailingowymi, a także na szybką wysyłkę masową. System mailingowy będzie idealny do wysyłania ogłoszeń, newsletterów i powiadomień. Aplikacja mailingowa będzie przydatna między innymi do informowania klientów o zmianach technicznych, zmianach w regulaminie, przerwach w dostępie usług, zmianach cen, nowościach w ofercie i promocjach. To również doskonałe narzędzie do mailingów marketingowych czy mailingów z bazą wiedzy. Kampanią mailingową można zarządzać zdalnie, nie obciążając tym samym własnych serwerów i programów pocztowych.

Serwery mailingowe

Program do mailingu

Baza mailingowa

Mailing zastosowania